RESULTS OF THE CZECH OPEN AMATEUR ICE HOCKEY CHAMPIONSHIP

You can find all of the results of the CZECH OPEN championship HERE.

FINAL TOURNAMENT PRAGUE 2019

 

Division "A" 

 

 

1. HC Turnov 1931
2. Kralupy Allstar

 

Výsledky DIVIZE A najdete ZDE

 

 

Division "B"

 

 

1. Vlkan team
2. TULENI Nový Bydžov
3. HC 34 Košice
4. NOVATOP Hájov

 

 

 

 

Division "C"

 

 

1. SK Farad Hradec Králové

 

2. Nedělej Problémy Černošice

 

3. KUJEBCI Vysoké Mýto

 

 

 

 

Final results of Prague 2019

 

 

Division "B"

 

1. DINAMIT Lipetsk
2. HC 34 Košice
3. SKC Humenné
4. SAMOROSTI Skalica

 

 

All star

  1. Erik JASEK (Košice)
  2. Valerij KURAJEV (DINAMIT Lipetsk)
  3. Michal KARČÁK (Košice)
  4. Ján ZÁLUŽICKÝ (Humenné)
  5. Martin MACH (Skalica)
  6. Maxim JERMAKOV (DINAMIT Lipetsk)

Best goalkeeper: Maxim JERMAKOV (DINAMIT Lipetsk)

Canadian scoring: Erik KOŠTURIK (Skalica)

 

 

Division "C"


1. NEDĚLEJ PROBLÉMY Černošice
2. HC KONDOŘI Brandýs n.L.
3. HC Korytná
4. ELTA Lipetsk
5. EXOTI Trenčín
6. DRINKEN BARONS S.N.Ves
7. HC KOSTI Praha
8. LESK Lipetsk

 

 

All star

 

  1. Miroslav ČERMÁK (Korytná)
  2. Dmitrij ARKHIPOV (ELTA Lipetsk)
  3. Aleš HADRBOLEC (Kosti Praha)
  4. Patrik PASTOREK (EXOTI Trenčín)
  5. Zdeněk ŠVABÍK (Černošice)
  6. Roman POLÁCH (KONDOŘI)

 

Best goalkeeper: Martin VAŇOUREK (KONDOŘI)
Canadian scoring: Vojtěch FLAŠAR (Korytná)

 

 

Final results of Beroun 2019

 

Division "B"

 

 

  1. Flegmatici Nitra
  2. Vlkan team
  3. VÚJE Piešťany
  4. Vegas Dream Lužnice
  5. Drink Team České Budějovicea
  6. BHN Odolka
  7. HC Česká Bělá
  8. HC Rowing
  9. HC Prague Wolves „B"

ALL STARS

 

 

  1. Jíša Petr- HC Prague Wolves „B"
  2. Heindl Roman – Drink team České Budějovice
  3. Norbert Minárik – VÚJE Piešťany
  4. Jan Horák – Vegas Dream Lužnice
  5. Andraščík Juraj – Flegmatici Nitra
  6. Matoušel Martin – Vlkan team

Canadian scoring: Haring Martin- VÚJE Piešťany

 

Best goalkeeper: Gross Tomáš- Prague Wolves "B"

 

 

Final results of Pilzen

 

DIVISION "A" 

 

 

 

1. HC Turnov 1931

 

2. Kralupy Allstar

 

3. Snow Boys Praha

 

 

All stars

 

 

  1. Maděra Daniel (HC Turnov 1931)
  2. Šarše Jakub (Kralupy Allstar)
  3. Ivo Komejl (HC Turnov 1931)
  4. G Kresta Pavel (Kralupy Allstar)
  5. Nacházel Lukáš (Snow boys Praha)
  6. Krejčík Tomáš (Snow boys Praha)

 

 

Canadian scoring– Mizerík Lukáš – HC Turnov 1931

 

Best goalkeeper – Musílek Michal - HC Turnov 1931

 

 

Division "B"

 

 

1. HC NOVATOP Hájov

 

2. HC Sokol Popůvky

 

3. Torpédo Liberec

 

4. HC Průhonice

 

 

All stars

 

Josef Vašťák (Novatop Hájov)
Jurečka Radek (Novatop Hájov)
Adam Šedý (HC Sokol Popůvky)
Vladimír Kozárek (HC Sokol Popůvky)
Polívka Josef (Torpédo Liberec)
Vítek Jan (HC Průhonice)

 

 

Canadian scoring – Petřík Radek – Torpédo Liberec

 

Best goalkeeper – Říha Jan – Torpédo Liberec

 

 

Division "C"

 

 

 

1. SK FARAD Hradec Králové
2. PZ Unhošť
3. REZERVA Dačice
3. Vikingové Plzeň
5. Tuchlovičtí Tuleni
6. Warriors Holýšov
7. Retech Střela
8. Sejraři Unhošť

 

 

All stars
1. Havlátko Petr (Tuchlovičtí Tuleni)
2. G Malý Lukáš (Warriors Holýšov)
3. Tihlařík Josef (Vikingové Plzeň)
4. ZEMAN Pavel (REZERVA Dačice)
5. BAUER David (PZ Unhošť)
6. CHMEL Petr (FARAD H.Králové)

 

 

Canadian scoring– ANTALÍK Michal (FARAD H.Králové)
Best goalkeeper – VAVŘINA Lukáš (FARAD H.Králové)

 

Final results of Liberec 2019

Division "A"

  1. HC Turnov 1931
  2. SK VELC Žilina
  3. Maši team
  4. HC YOB Kobra Praha
  5. HC Wolves Praha „A“
  6. DOUBLESTAR Humenné
  7. PZ LEGENDS Kladno

All stars

  1. Homolka (HC Wolves Praha „A“)
  2. Peťovský Martin (HC YOB Kobra Praha)
  3. Šturm Michael (HC YOB Kobra Praha)
  4. Macháček (SK VELC Žilina)
  5. Vondráček (HC Turnov 1931)
  6. Grmela (Maši team)

 

Canadian scoring – Hegenbart Pavel - SK VELC Žilina

Best goalkeeper – Tomíček Jiří - HC Turnov 1931

 

Division „B“ 

  1. Tuleni Nový Bydžov
  2. VRD SEVER 92 Liberec
  3. HC Divočáci Břeclav

All stars

  1. Hurban Roman (HC Divočáci Břeclav)
  2. Exer Roman (HC Divočáci Břeclav)
  3. Jakubec (VRD SEVER 92 Liberec)
  4. Vala Michal (VRD SEVER 92 Liberec)
  5. Kloz Tomáš (Tuleni Nový Bydžov)
  6. Špaček Maetin (Tuleni Nový Bydžov)

 

Canadian scoring – Louženský Pavel - Tuleni Nový Bydžov

Best goalkeeper – Strnad - Tuleni Nový Bydžov

 

Division „C“ 

  1. HC HUMRS Ostrava
  2. Kujebáci Vysoké Mýto
  3. HC Olšovec
  4. HC Sněhuláci
  5. HC Proseč
  6. HC Nebory
  7. HC Nový Bydžov
  8. HC Troskovice
  9. SHARKS Hradec Králové

All stars

  1. Vanai (Kujebáci Vysoké Mýto) G
  2. Brodík (HC Sněhuláci)
  3. Navrátil A. (HC HUMRS Ostrava)
  4. Hromádka Ondřej (HC Proseč)
  5. Mendrok Radek (HC Nebory)
  6. Nespěšný (Kujebáci Vysoké Mýto)

Canadian scoring– Buchta Jozef - HC Olšovec

Best goalkeeper – Doležal Jan – HC HUMRS Ostrava

 

Final results of TRENCIN 2019

Division "A"

1.Božkov tým

2. Hobíci Náměšť n. Osl.

3. Galaxy Kežmarok

3. SDH Petřvald

5. HC Luleč

6. Hokejové tréninky Mníšek

7. HC Javorový

8. NIGHTBIRDS Přerov

All stars

  1. Korenko Michal (GALAXY Kežmarok)
  2. Kaifaš David (SDH Petřvald)
  3. Czeczotka Martin (HC Javorový)
  4. Urbančík Jan (Hokejové Tréninky Mníšek pod Brdy)
  5. Faltus Tomáš (BOŽKOV tým)
  6. G Bednář Václav (Hobýci)

Canadian scoring– Langr Tomáš

Best goalkeeper– Šauer Robin

 

 

You could
be interested in
PropositionRulesDivision B and CAccommodationRegistered teams 2020ResultsTraining camp

© SportsEvents 2017